STATISTIKA: Teigiamų testų procentas Lietuvos regionuose

23 lapkričio, 2020

Teigiamų testų procentas Lietuvos regionuose nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 21 dienos.

Kodėl naudojamas teigiamų testų procentas?

Todėl, kad tai gerai yra paprastas ir svarbus rodiklis, pagal kurį galima palyginti skirtingus regionus konkrečiu laiko momentu. Teigiamų testų procentas apskaičiuojamas dieninį naujų patvirtintų Covid-19 atvejų skaičių padalinant iš tos dienos visų testų skaičiaus (be pakartotinių testų). Naudojant šį rodiklį, atskiri Lietuvos regionai tampa vizualiai lengvai palyginami tarpusavyje, nes rodiklis yra nejautrus regiono populiacijos dydžiui. 

Kokie analitiniai triukai buvo pritaikyti?

Kad būtų pašalinti periodiniai savaitinių svyravymų efektai (pvz., pirmadienio efektas, apie kurį jau rašėme), duomenys yra “išlyginti” naudojant slenkantį vienos savaitės dydžio vidurkį: konkrečiai dienai yra priskiriami ne vien jos duomenys, o taip pat duomenys iš trijų dienų-kaimynų prieš ir trijų dienų-kaimynų po (dėl to prarandami paskutinių trijų dienų duomenys).

Ką pastebime šioje vizualinėje analizėje?

Seimo rinkimai, ypač pirmasis turas, neabejotinai daug kur kick-offino (ar bent jau labai katalizavo) antrąją pandemijos bangą. Įvairios šventės taip pat. Vilnius ir Klaipėda, o taip pat Biržai, Rokiškis, Molėtai, Kaišiadorys – šaunuoliai, teigiamų testų dalis ten arba labai nedidelė, arba didėja nesparčiai. Kaunas, Šiauliai, Akmenė, Alytus, Kėdainiai, Šilalė – labai blogai, teigiamų testų dalis arba labai didelė arba sparčiai auga. Gerai matosi, kaip Rugsėjo mėnesį Radviliškis užkrėtė Raseinius.

Komentarai ir pastabos šiai Iliustracijai:
https://www.facebook.com/jonas.bacelis/posts/10221044669440268

Duomenys:

https://open-data-ls-osp-sdg.hub.arcgis.com/datasets/538b7bd574594daa86fefd16509cbc36_0

Daugiau įrašų: